Home page > Aktuality > Informace pro veřejnost o oslavách 100. výročí vzniku samostatného Československa v Praze

Informace pro veřejnost o oslavách 100. výročí vzniku samostatného Československa v Praze

Bližší informace pro návštěvníky, včetně informací o změnách v městské hromadné dopravě, naleznete v odkazech k jednotlivým akcím. Ke zvýšení bezpečnosti návštěvníků budou jednotlivé akce provázet zvýšená bezpečnostní opatření. Prosíme proto veřejnost o pochopení, podporu a zejména respektování pokynů Policie ČR, Vojenské policie a organizátorů.

 

Ukázka současné a historické techniky Armády ČR a složek Integrovaného záchranného systému ČR

Na Letenské pláni v Praze 7 se od pátku 26. října 16.00 hodin do neděle 28. října 2018 uskuteční ukázka více než 150 kusů současné, historické a speciální vojenské techniky a techniky IZS ČR od roku 1918 do současnosti. Součástí budou i krátké dynamické ukázky, výstavy fotografií a další doprovodné prezentace.

Informace pro veřejnost:

 

Vojenská přísaha a slib příslušníků Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR

Na Hradčanském náměstí v Praze 1 se v sobotu 27. října 2018 od 11.00 hodin uskuteční slavnostní vojenská přísaha vojáků Armády ČR a studentů Univerzity obrany. Spolu s nimi složí slib noví příslušníci Policie ČR a Hasičského záchranného sboru.

Informace pro veřejnost:

 

Pietní akt u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu

Na Čestném dvoře Národního památníku v Praze 3 na Vítkově se v neděli 28. října 2018 od 10.30 hodin uskuteční slavnostní pietní akt.

Informace pro veřejnost:

 

Přehlídka 2018

Na Evropské třídě v Praze 6 se v neděli 28. října 2018 uskuteční od 14.00 hodin přehlídka jednotek a techniky Armády ČR, Aktivní zálohy ozbrojených sil ČR, Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR, Zdravotnické záchranné služby hl.m. Prahy, Městské policie hl.m. Prahy, Celní správy ČR a jednotek Hradní stráže a Čestné stráže AČR. Přehlídky se zúčastní čestné jednotky Ozbrojených sil Slovenské republiky, Francie, Spojených států, Velké Británie a Itálie. Celkem se Přehlídky 2018 zúčastní 4357 osob a 236 kusů techniky.

Návštěvníkům doporučujeme svá místa zaujímat již od 13. hodiny, a to po obou stranách Evropské třídy v prostoru od křižovatky Evropské třídy a Gymnasijní ulice až po křižovatku Evropské třídy a ulice Kanadské, případně na Vítězném náměstí v Praze 6.

K dopravě na místo konání přehlídky bude výhodné využít linky A metra. Její provoz bude posílen s intervaly jednotlivých souprav 3,5 minuty.

Návštěvníkům doporučujeme vystoupit ve stanici metra Bořislavka, která je v docházkové vzdálenosti od místa konání akce. Výstup ze stanice metra Dejvická bude omezený.

Informace pro veřejnost:

Nahoru